Młodzi Obywatelscy – to My! Jesteśmy grupą młodych, ambitnych, ciekawych świata ludzi, którzy chętnie angażują się w sprawy społeczne. Członkami zespołu są: Zofia Zinkowska, Dominika Strzała, Wiktoria Arciszewska, Kacper Kozieł, Sebastian Mitłaszewski oraz Mikołaj Kadziewicz. Pomysł na nasz projekt zrodził się w czasie zbliżających się wyborów samorządowych. Zauważyliśmy bowiem wśród naszych rówieśników niski poziom zainteresowania tematami politycznymi, m.in. wyborami.

Oprócz tego obserwuje się niewielką ilość nastolatków wykazujących chęć podejmowania własnych działań społecznych. Jest to dla nas dość niepokojące zjawisko, ponieważ jesteśmy przyszłością świata, a jak mamy go stworzyć, skoro tak mało osób jest zainteresowana zmienianiem go już w tak młodym wieku?

Dlatego też postanowiliśmy spróbować uporać się z tym problemem. Zdecydowaliśmy uderzyć większą siłą, angażując się w projekt Zwolnieni Z Teorii. Chcemy być przykładem dla innych, że z dawką kreatywności oraz przede wszystkim chęci, można rozbudzić drzemiący w nas potencjał. Przecież to w młodzieży siła! MY jesteśmy przyszłością!