Słupsk 2020.06.25

Drogie Kandydatki i Drodzy Kandydaci

do I Liceum Ogólnokształcącego im. B.Krzywoustego w Słupsku

1. Od dnia 26.06.2020 rozpoczyna się kolejny etap składania dokumentów. Należy w nim złożyć przede wszystkim poświadczoną kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty konkursów i olimpiad przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, przeprowadzonych zgodnie z obowiązującymi przepisami oświatowymi. W odniesieniu do tych zaświadczeń przypominam, że informacje o uzyskanych przez Was sukcesach winny się znaleźć na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Wspomniane zaświadczenia są jedynie uzupełnieniem np. w sytuacji, gdy ktoś ma tyle osiągnięć, że wpisy na ich temat nie mieszą się na świadectwie.

2. Obecny II etap składania dokumentów trwa do 10.07.2020. Do tej samej daty można nadal składać wnioski o przyjęcie do naszego liceum
(I etap). Przypominam, że same wnioski z I etapu można też składać elektronicznie – adres
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

3. Nietypowy kalendarz tegorocznej rekrutacji sprawia, że wiele z Was może wyjechać w trakcie trwania jej kolejnych etapów. Informuję zatem, że dokumenty, które jeszcze pozostają do złożenia mogą składać inni pełnoletni członkowie Waszej rodziny. Warto jednak nie stawiać ich w trudnej sytuacji , zatem już teraz przeczytajcie w regulaminie rekrutacji jakich dokumentów będziemy od Was wymagać w kolejnych etapach rekrutacji i przygotujcie je sobie wcześniej – chodzi tu zwłaszcza o etap ostatni i np. fotografie, które trudno wykonać bez Waszej obecności. Podobnie warto przekazać członkom rodziny informację jaki język obcy po ew. dostaniu się do szkoły chcecie wybrać jako drugi (o językach będzie jeszcze osobny komunikat).

4. W przypadku składania dokumentów w sekretariacie szkoły proszę o zachowanie niezbędnych warunków sanitarno-epidemiologicznych:

a) do sekretariatu wchodzimy obowiązkowo w maseczce zasłaniającej nos i usta,

b) w sekretariacie w danej chwili przebywa tylko jedna osoba składająca dokumenty,
     a kolejna 
może tam wejść po opuszczeniu sekretariatu przez poprzednią,

c) w przypadku uformowania się ew. kolejki w hallu szkoły proszę, aby osoby w niej stojące zachowały niezbędny dystans społeczny.

5. Zachęcam do śledzenia kolejnych komunikatów pojawiających się na naszej stronie www.lo1.slupsk.pl. W obecnym czasie to praktycznie jedyna platforma komunikacji z Wami, a łatwo do niej systematycznie docierać nawet jeśli nie przebywacie w Słupsku. Pytania i wątpliwości można kierować telefonicznie do sekretariatu szkoły lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

         Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej  
w I Liceum Ogólnokształcącym im. B.Krzywoustego w Słupsku
Zbigniew Ledóchowski

 

pdfKomunikat do pobrania w pliku pdf.